00-talet

2009

Styrelse

Monica Johansson, ordförande
Johanna Mårdén, vice ordförande
Lina Marcusson, kassör
Jenny Hellström, sekreterare
Veronica Liljeberg, informationsansvarig
Linnéa Lundell, kulturansvarig
Sofie Renström, utbildningsbevakare
Anders Ahrén, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Mathilda Flood, festerichef
Jonas Norstedt, nollegeneral

Festeri

Mathilda Flood
Linda Reuterskiöld
Roger Green
Klara Rosenqvist
Veronica Liljeberg
Elin Eriksson

Fadderi

Jonas Norstedt
Sofie Renström
Anders Dahnielson
David Gustafsson

Faddrar VT

Bruno Hamnell
Fredrik Green
Kristofer Åberg
Linda Reuterskiöld
Roger Green
Klara Rosenqvist
Sofia Jansson

Faddrar HT

Carl Magnus Juliusson
Andreas Ljung
Bruno Hamnell
Camilla Gullin
Fredrik Green
Josefine Magnusson
Keit Svensson
Klara Rosenqvist
Klas Leifland
Kristofer Åberg
Linda Reuterskiöld
Linnéa Lundell
Mathilda Flood
Monica Johansson
Roger Green
Veronica Liljeberg
Johanna Gistvik

Ekonomisk revisor

Oskar Frank

Sakrevisor

Kerstin Björsson

Valberedning

Linda Reuterskiöld
Klara Rosenqvist
Roger Green

2008

Styrelse

Therése Svensson, ordförande
Monica Johansson, vice ordförande
Jenny Persson, kassör
Kerstin Björsson, sekreterare
Tommy Bergman, informationsansvarig
Markus Eriksson, kulturansvarig
Joakim Barvhed, utbildningsbevakare
Kristofer Åberg, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Hanna Frank, festerichef
Thomas Eriksson, nollegeneral

Festeri

Hanna Frank
Elisabet Drugge
Monica Johansson
Linnéa Lundell
Jenny Hellström
Pia Lundström

Fadderi

Thomas Eriksson
Kerstin Björsson
Sofia Jansson
Pia Lundström
Camilla Lindbom
Jeanette von Walden

Kult. redaktion

Tina Smith Hellström
Camilla Lindbom

Faddrar VT

Tobias Rosenlind
Fredrik Elmertoft
Rebecka Strömstén
Kristofer Åberg
Johan Jadéus
Anna Stockborn
Linus Hägg
Nils Engman
Sofie Renström

Faddrar HT

Izabella Lindqvist
Liza Ståhl
Linus Hägg
Martin Ackerfors
Linnéa Lundell
Therése Svensson
Jenny Hellström
Sofie Renström
Kristofer Åberg
Pia Lundström
Joakim Barvhed
Lovisa Sjölund
Monica Johansson
Markus Eriksson
Tobias Rosenlind
Elisabet Drugge
Björn Lundgren
Malin Carlsson

Ekonomisk revisor

Jonas Ekselius

Sakrevisor

Tomas Fredriksson

Valberedning

Rebecka Strömstén
Jeanette von Walden
Johan Jadéus

2007

Styrelse

Kerstin Björsson, ordförande
Rasmus Ekström, vice ordförande
Markus Jonsson, vice ordförande
Elin Persson, kassör
Mia Fredriksson, sekreterare
Emil Åkerö, informationsansvarig
Josef Bengtsson, kulturansvarig
Martin Janzon, utbildningsbevakare
Kristofer Åberg, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Pia Lundström, festerichef
Rebecka Strömstén, nollegeneral

Festeri

Pia Lundström
Telly Gäfvert
Rebecka Strömstén
Matilda Bengtsson
Nina Fransson
Anna Stockborn
Caroline Jönsson
Jeanette von Walden

Fadderi

Rebecka Strömstén
Rasmus Ekström
Joakim Axelsson
Emil Haskett
Brita Prejer
Anders Norling
Pia Lundström
Johan Jadéus
Martin Janzon

Kult. redaktion

Emil Åkerö
Anders Ahrén
Tina Smith Hellström
Erik Vestin
Jeanette von Walden
Josef Bengtsson
Daniel Jansson
Joakim Barvhed
Tommy Bergman
Monica Johansson

Faddrar VT

Caroline Jönsson
Cecilia Klysing
Carolina Luna
Martin Janzon
Matilda Koskell
Emil Åkerö
Jeanette von Walden
Elin Persson
Pia Lundström
Anna Stockborn
Josef Bengtsson
Johan Jadéus
Nina Fransson
Karin Glad
Kristofer Åberg

Faddrar HT

Christian Håvestad
Gabriel Larsson
Jonas Larsson
Erik Vestin
Camilla Lindbom
Matilda Koskell
Emil Åkerö
Jeanette von Walden
Tina Smith Hellström
Anna Stockborn
Josef Bengtsson
Markus Jonsson
Nina Fransson
Karin Glad

Ekonomisk revisor

Erik Vestin

Sakrevisor

Jonas Ekselius

2006

Styrelse

Rasmus Ekström, ordförande
Anna Rosenquist Olsson, vice ordförande
Linnea Antoniusson, kassör
Tomas Fredriksson, kassör
Telly Gäfvert, sekreterare
Tomas Fredriksson, informationsansvarig
Jonas Ekselius, kulturansvarig
Manne Wernemyr, utbildningsbevakare
Mia Öhman, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Emma Lukins, festerichef
Joakim Nordin, nollegeneral

Festeri

Emma Lukins
Telly Gäfvert
Rasmus Ekström
Joakim Axelsson
Gustav Svansbo

Fadderi

Joakim Nordin
Tomas Fredriksson
Sara Edström
Emma Lukins
Jojje Olsson

Faddrar HT

Andreas Ivarsson
Anna Rosenquist Olsson
Brita Prejer
Emil Haskett
Joakim Axelsson
Johan
Karin Bergman
Karin Gladh
Katarina Holinkova
Kristoffer Åberg
Manne Wernemyr
Pelle
Pierre Nordqvist
Rasmus Ekström
Rickard Andersson
Telly Gäfvert

Ekonomisk revisor

Niclas Franzén

Sakrevisor

Kristoffer Åberg
Joakim Axelsson

Valberedning

Gustav Svansbo
Alexander Wallin
Matilda Sörensson

2005

Styrelse

Jonas Ekselius, ordförande
Matilda Sörenson, vice ordförande
Tomas Fredriksson, kassör
Joakim Nordin, sekreterare
Henrik Everhill, informationsansvarig
Linda Staaf, kulturansvarig
Alexander Wallin, utbildningsbevakare
Mia Öhman, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Sara Lindåker, festerichef
Gustav Svansbo, nollegeneral

Festeri

Anton Boström
Charlotte Hjersing
Johan Karlsson
Jojje Olsson
Olle Melin
Sara Lindåker
Sara Edström

Fadderi

Ulrika Erdes
Lisa Gustavsson
Oskar Gyllenswärd
Karin Holst
Gustav Svansbo
Alexander Wallin

Kult. redaktion

Jenny Eriksson
Oskar Gyllenswärd
Andreas Hedberg
Niklas Holmgren
Sara Ivarsson
Urban Jarvid
Fredrik Johansson
Jacob Lind
Eric Lindwall
Andreas Mentell
Hanna Nyvall
Tomas Olausson
Tobias Samuelsson
Anna Samuelsson
Eric Westin

Faddrar VT

Henrik Björseryd
Anton Boström
Sara Edström
Tomas Fredriksson
Johanna Frölander
Olle Melin
Hanna Nyvall
Jojje Olsson
Matilda Sörenson
Alexander Wallin

Faddrar HT

Alexandra Carlström
Andreas Wreimer
Anton Boström
Charlotte Hjersing
Hanna Nyvall
Henrik Björseryd
Henrik Everhill
Joakim Nordin
Johan Karlsson
Johanna Frölander
Jojje Olsson
Jonas Ekselius
Kristofer Åberg
Linda Staaf
Matilda Sörensson
Olle Melin
Sara Edström
Sara Lindåker
Tomas Fredriksson

Ekonomisk revisor

Niclas Franzén

Sakrevisor

Sara Ivarsson

Valberedning

Alexandra Carlström
Alexander Wallin
Anna Samuelsson

2004

Styrelse

Mattias Gunnarsson, ordförande
Nimmi Dahlberg, vice ordförande
Niclas Franzén, kassör
Sara Edström, sekreterare
Theres Grüneberger, informationsansvarig
Alexander Wallin, kulturansvarig
Anna Samuelsson, utbildningsbevakare
Johanna Frölander, festerichef
Ida Edlund, nollegeneral

Festeri

Johanna Frölander
Karin Gillenius
Fredrik Johansson
Martin Karlsson
Sara Lindåker
Anna Måhl
Paul Pålsson
Matilda Sörenson
Anna Åkerberg

Fadderi

Ellinor Blomberg
Ida Edlund
Jonas Ekselius
Urban Jarvid
Hanna Nyvall
Alexander Wallin

Kulturutskott

Alexander Wallin
Hanna Nyvall

Kult. redaktion

Liv Ahlgren
Ellinor Blomberg
Ulrika Erdes
Jenny Eriksson
Martin Glännhag
Andreas Hedberg
Anna Hougström
Johanna Idebro
Sara Ivarsson
Urban Jarvid
Andreas Johansson
Fredrik Johansson
Klas Kronberg
Ola Lindblom
Johanna Look
Andreas Mentell
Hanna Nyvall
Tomas Olausson
Jon Qwarfordt
Peter Salomonsson
Anna Samuelsson
Karin Sandstedt
Tommy Törnsten
Erik Westin
Maria Åslund

Faddrar VT

Sandra Blomberg
Nimmi Dahlberg
Johanna Frölander
Karin Gillenius
Mattias Gunnarsson
Anna Måhl
Sofi Nilsson
Johan Norén
Hanna Nyvall
Anna Samuelsson
Matilda Sörensson
Erik Westin
Kristofer Åberg

Faddrar HT

Anders Ahrén
Alexandra Carlström
Sara Edström
Ulrika Erdes
Mattias Gunnarsson
Emelie Höglund
Nina Jernselius
Niklas Johansson
Eric Lindvall
Tomas Olausson
Erika Olsson
Anna Samuelsson
Anna Sjödal
Gustav Svansbo
Kristofer Åberg

Ekonomisk revisor

Erik Westin

Sakrevisor

Urban Jarvid

Valberedning

Sandra Blomberg
Mattias Gunnarsson
Johanna Idebro

2003

Styrelse

Karin Sandstedt, ordförande
Tommy Törnsten, vice ordförande
Ólafur Steindórsson, vice ordförande
Erik Westin, kassör
Sofia Engvall, sekreterare
Frida Höglander, informationsansvarig
Ajla Hamzic, kulturansvarig
Johanna Idebro, alumni- och arbetsmarknadsansvarig
Klas Lundgren, festerichef
Alexandra Carlström, nollegeneral
Anders Naersnes Olsen, nollegeneral

Festeri

Daniel Björk
Sandra Blomberg
Nimmi Dahlberg
Johanna Hermansson
Linnea Johansson
Alexandra Johnsson-Dumas
Klas Lundgren
Sofi Nilsson
Johan Norén

Fadderi

Alexandra Carlström
Stefan Eirelius
Mattias Gunnarsson
Mariana Hultén
Urban Jarvid
Anders Naersnes Olsen
Tomas Olausson

Kulturutskott

Sofia Engvall
Niclas Franzén
Ajla Hamzic
Samuel Isacson
Evelina Jansson

Kult. redaktion

Fredrik Bergström
Ellinor Blomberg
Jenny Eriksson
Emma Ernsth
Emma Gordh
Andreas Hedberg
Anna Hougström
Johanna Idebro
Sara Ivarsson
Urban Jarvid
Simon Kjellander
Klas Kronberg
Ola Lindblom
Eric Lindvall
Johanna Look
Liselott Lundsten
Andreas Mentell
Anders Naersnes Olsen
Tomas Olausson
Peter Salomonsson
Kajsa Sjökvist
Olafur Steindórsson
Stefan Ventura
Maria Åslund

Faddrar VT

Nimmi Dahlberg
Ajla Hamzic
Johanna Idebro
Emelie Peters
Karin Sandstedt
Olafur Steindórsson

Faddrar HT

Ellinor Blomberg
Nimmi Dahlberg
Ida Edlund
Ajla Hamzic
Johanna Hermansson
Fredrik Holmgren
Frida Höglander
Johanna Idebro
Samuel Isacson
Sara Ivarsson
Linnea Johansson
Sara Lagré
Emelie Peters
Karin Sandstedt
Liv Sörenson
Tommy Törnsten
Erik Westin
Kristofer Åberg
Mia Öhman

Ekonomisk revisor

Urban Jarvid

Sakrevisor

Mattias Gunnarsson

Valberedning

Ida Edlund
Sofia Engvall
Mia Öhman

2002

Styrelse

Ida Edlund, ordförande
Claes Bernson, vice ordförande
Jenny Eriksson, vice ordförande
Liselott Lundsten, kassör
Mia Öhman, sekreterare
Ellinor Blomberg, informationsansvarig
Anna Hougström, kulturansvarig
Emma Ritzén, utbildningsbevakare
Johanna Idebro, utbildningsbevakare
Mattias Gunnarsson, festerichef
Tommy Törnsten, festerichef
Sara Ivarsson, nollegeneral

Festeri

Alexandra Carlström
Ida Edlund
Sara Ivarsson
Sara Lagré
Eric Lindwall
Karin Sandstedt
Tommy Törnsten
Marcus Westberg

Fadderi

Jenny Eriksson
Mattias Gunnarsson
Jenny Henriksson
Anna Hougström
Sara Ivarsson
Mia Öhman

Kulturutskott

Sofia Engvall
Sonja Fagerholm
Niclas Franzén
Andreas Hedberg
Anna Hougström
Samuel Isacson
Evelina Jansson
Urban Jarvid
Mia Öhman

Idrottsutskott

Claes Bernson
Jenny Eriksson
Klas Kronberg

Kult. redaktion

Johanna Look
Urban Jarvid

Faddrar VT

Claes Bernson
Ellinor Blomberg
Ida Edlund
Sofia Engvall
Niclas Franzén
Frida Höglander
Samuel Isacson
Urban Jarvid
Klas Kronberg
Johanna Look
Andreas Mentell
Emma Ritzén
Olafur Steindórsson
Tommy Törnsten
Anna Wahlberg

Faddrar HT

Cecilia Ahlqvist
Ellinor Blomberg
Ida Edlund
Niclas Frazén
Marcus Gustafsson
Frida Höglander
Johanna Idebro
Samuel Isacson
Urban Jarvid
Josef Johansson
Erik Lindvall
Liselott Lundsten
Anette Olofsson
Olafur Steindórsson
Kristofer Åberg
Karin

Ekonomisk revisor

Oskar Wastensson
Edvin Högkvist

Sakrevisor

Henrik Wallheim

Valberedning

Anna Hougström
Niclas Franzén
Samuel Isacson

2001

Styrelse

Henrik Wallheim, ordförande
Samuel Isacson, vice ordförande
Cecilia Ahlqvist, kassör
Jenny Enbuske, nollegeneral
Sonja Fagerholm, sekreterare
Mattias Gunnarsson, festerichef
Jenny Henriksson, informationsansvarig
Samuel Isacson, vice ordförande
Isabel Neyra, utbildningsbevakare
Sofia Skoog, utbildningsbevakare
Kristina Uhrqvist, kulturansvarig

Festeri

Sofia Engvall
Mattias Gunnarsson
Marcus Gustafsson
Johanna Idebro
Sara Ivarsson
Eric Lindwall
Michaela Svenningsson
Emma Tegesjö

Fadderi

Jenny Enbuske
Niclas Franzén
Jenny Henriksson
Anna Hougström
Simon Kjellander
Johanna Look
Kristofer Åberg

Kulturutskott

Sofia Engvall
Catrine Person
Helena Storm
Kristina Uhrqvist
Helen Wiman

Idrottsutskott

Marcus Blomberg
Samuel Isacson
Klas Kronberg
Johanna Look

Kult. redaktion

Fredrik Bergström
Marcus Blomberg
Caroline Donath
Lucas Forsberg
Andreas Hedberg
Samuel Isacsson
Simon Kjellander
Catrine Persson
Kajsa Sjökvist
Beata Ulfsdotter Bergkvist
Henrik Wallheim

Faddrar VT

Tiina Brodin
Jenny Eriksson
Marcus Gustafsson
Andreas Hedberg
Jenny Henriksson
Eric Lindvall
Catrine Persson

Faddrar HT

Ellinor Blomberg
Tiina Brodin
Ida Edlund
Ida Edwardsson
Sofia Engvall
Jenny Eriksson
Marcus Gustafsson
Annika Hagström
Andreas Hedberg
Johanna Idebro
Samuel Isacson
Sara Ivarsson
Urban Jarvid
Maria Johansson
Liselott Lundsten
Annika Nylin
Catrine Persson
Emma Ritzén
Henrik Wallheim
Stefan Ventura
Lars Willför
Emilia Åkerblom
Maria Åslund
Mathias

Ekonomisk revisor

Mikael Karlsson
Magnus Persson

Sakrevisor

Ida Edwardsson
Oskar Wastensson

Valberedning

Ida Edwardsson
Jenny Enbuske
Jenny Henriksson

2000

Styrelse

Andreas Hedberg, ordförande
Ida Edwardsson, vice ordförande
Björn Mattiasson, vice ord
Caroline Henrysson, kassörförande
Catrin Persson, sekreterare
Helena Storm, informations- och kulturansvarig
Lisa Hedström, utbildningsbevakare
Sara-Johanna Jangbrand, festerichef
Sofia Skoog, festerichef
Johanna Look, nollegeneral

Festeri

Marcus Blomberg
Ida Edlund
Niclas Franzén
Maria Johansson
Jesper Nordén
Eva Nyika
Lisa Sjögren-Petrus
Sofia Skoog
Katrin Wilhelmsson

Fadderi

Niclas Franzén
Lisa Johansson
Simon Kjellander
Johanna Look
Mats Monsen
Beata Ulfsdotter Bergkvist

Kulturutskott

Anna Bryntorp
Ulrika Eriksson
Anja Gustavsson
Ute Jesberg
Helena Storm
Helen Wiman

Idrottsutskott

Marcus Blomberg
Johanna Look

Kult. redaktion

Veronica Andersson
Marcus Blomberg
Lucas Forsberg
Annika Hagström
Andreas Hedberg
Lisa Hedström
Anna Hougström
Lisa Johansson
Simon Kjellander
Catrine Persson
Åsa Samuelsson
Beata Ulfsdotter Bergkvist
Stefan Ventura

Faddrar VT

Marcus Blomberg

Faddrar HT

Marcus Gustafsson
Anja Gustavsson
Andreas Hedberg
Samuel Isacson
Catrine Persson
Michaela Pettersson
Lars Willför
Sara
Gabriella

Ekonomisk revisor

Mikael Karlsson
Magnus Persson

Sakrevisor

Anna Carlqvist
Lisa Johansson

Valberedning

Johanna Look

Tillbaka till 90-talet eller framåt till 10-talet.

  • Kalendarium

      There are no events.
%d bloggare gillar detta: